Субота, 22.09.2018, 23:39

Навчально – розвиваюче мистецьке середовище забезпечує самовияв дитини в образотворчій діяльності: малюванні, ліпленні, аплікації під керівництвом дорослого як на заняттях, так і в повсякденному житті. Тому на заняттях з ліплення використовується солоне тісто, глина, пластилін. Під час роботи на заняттях з ліплення, самостійній художній діяльності у малят розвивається творча уява, естетичне сприйняття виконаної роботи.

Дитячі роботи з аплікації і художньої праці дошкільнята створюють як на спеціально організованих заняттях, так і у повсякденному житті.

Вихователь Казмірчук Н.Л. ознайомлює дітей з різними нетрадиційними техніками малювання, використовуючи для цього різні матеріали: фарби, фломастери, віск, зубні щітки, трубочки, м’ятий папір, покидьковий матеріал, тощо. Поєднання цього у дитячих роботах завжди переважає ефект новизни, показує своєрідність бачення дітьми світу. Слід відзначити, що педагоги ДНЗ створюють умови для вільного вибору дітьми матеріалу для зображення образу, техніки малювання під час художньої самостійної діяльності. Нижче наведено таблицю, яка показує рівень компетентності вихованців закладу з образотворчої діяльності.

Рівень компетентно-сті

-%

4%

7%

Музичний керівник Пушкарук В.М. проводить різні види занять, з метою розвитку музичних здібностей: традиційні, тематичні, інтегровані, домінантні.

Використовує в роботі різні нетрадиційні види театрів: театр одного актора, театр тантамарески, театр «Яблучко та веселі червячки, великий театр тіней.

Система роботи музично-естетичного виховання в ДНЗ спрямована на розвиток музичних здібностей, становлення усіх основних форм музичної діяльності: слухання музики, музично-ритмічні рухи, співи, гри на дитячих інструментах та розвиток творчості у всіх видах музичної діяльності.

В своїй роботі музичний керівник використовує традиційні та сучасні методи та прийоми. Тому 87 відсотків вихованців старших груп розрізняють жанри музики, структуру музичного твору, знають, що музику створює композитор – називають їх. Під час занять музичний керівник залучає дітей до співробітництва, співтворчості, підбирає зрозумілі і цікаві за змістом музичні твори, враховуючи активний словник дітей, їх музичні дані та емоційний стан.

Слід відмітити роботу психологічної служби закладу. Практичний психолог Березовська Н.А. здійснює діагностику психічного розвитку кожної дитини, надає поради педагогам щодо організації різних форм діяльності з урахуванням індивідуальних особливостей кожної дитини, надає консультації батькам щодо подолання проблем в розвитку дітей.

Навчально-технічна база груп в основному дозволяє виконувати програмові завдання, але є ряд проблем, які потребують негайного вирішення. Це дообладнання куточків рухової активності в групових кімнатах ортопедичних груп підставками для розгрузки хребта. Потребують оновлення обладнання для трудової діяльності та дослідницько-експериментальні зони в старших групах.

Потребує покращення система роботи, спрямована на використання ІКТ технологій. Вихователі Ковальчук Т.М., Репецька Н.В., Кононенко Н.А., Дудар М.Т. під час проведення занять, не завжди використовують комп'ютерні технології.

Як недолік слід відмітити порушення у звуковій культурі мовлення дітей. Особливої уваги потребує організація вихователями всіх груп роботи по вдосконаленню звуковимови вихованців.

«  Вересень 2018  »