Середа, 24.07.2019, 03:16
Працємо з програмою "Впенений старт"

Немає визначеної межі, коли треба завершити свою освіту, але є чітко визначений період, коли освіту потрібно розпочати.
Це – дошкільний вік у житті кожної особистості. Дошкільна освіта – обов'язкова первинна складова неперервної освіти в Україні,
 а дошкільний вік – базовий етап фізичного, психологічного та соціального ставлення особистості дитини.

Програми розвитку дітей старшого дошкільного віку "Впевнений старт".

Він зорієнтований на п'ятирічок, яким належить стати школярами у досить ранньому віці.
Дитина в перші роки свого життя принаймні двічі змінює середовище свого соціального життя: садочок швидко поступається місцем школі.
Тож педагогам-вихователям необхідно не лише розкрити індивідуальність кожної дитини, а й підготувати її до вступу в більш самостійне життя.
На це й зорієнтована сьогоднішня Програма "Впевнений старт", призначена для всіх дорослих, причетних до розвитку, виховання і навчання дітей.

Головне її завдання — націлити педагогів і батьків на особистісний розвиток саме майбутніх школярів. Особливий акцент зроблений на ігровій діяльності як провідній для всього дошкільного дитинства, як на самобутньому засобі розвитку дітей.

У кожному розділі окреслюються ключові освітні завдання, подаються поради батькам стосовно організації спільного буття дорослих з дітьми та визначаються показники розвитку дітей.
    Програма не виокремлює завдання соціально-морального, емоційно-ціннісного розвитку дітей у самостійні розділи.
    Ці завдання викладено у контексті розвивальної роботи за наявними розділами програми.
    У Програмі «Впевнений старт» сім’ю визнано основною соціальною інституцією, відповідальною за якісну підготовку дітей до оволодіння життєвою компетентністю.
     Оскільки сім’я обирає доступну для себе форму здобуття дітьми дошкільної освіти, вона має право розраховувати на кваліфіковану допомогу держави у реалізації конституційних прав і гарантій щодо рівних умов отримання дітьми якісної, доступної освіти .
Програма  містить  психологічну характеристику  дитини старшого дошкільного віку.
      У  додатку  до  Програми  наведено  орієнтовний режим організації життєдіяльності дітей старшого дошкільного віку, форми   роботи  з  дітьми  за кожним  розділом  та  орієнтовні показники нервово-психічного розвитку дітей 5-6 років  і  практичні поради  батькам і педагогам  щодо  виявлення  здібностей кожної дитини.

Усі головні напрямки діяльності щодо покращення якості дошкільної освіти окреслені в Державній програмі розвитку дошкільної освіти 2011-2017 роки. Власне, вона й повинна стати основою для удосконалення галузі й має бути максимально наближена до потреб вихователя та його вихованця — ще не сформованої особистості, яка тільки-но отримує поштовхи до свого розвитку.