Меню сайту

Наше опитування
Чи подобається Вам наш дошкільний заклад?
Всього відповідей: 112

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Статистика
Счетчик посещений Counter.CO.KZ - бесплатный счетчик на любой вкус!

Головна

Реєстрація

Вхід
Ви увійшли як Гость | Група "Гості" | RSS


Шепетівський ДНЗ №10 "Михайлик"

Четвер, 22.10.2020, 17:40

статут

 1. ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ

1.1.ШЕПЕТІВСЬКИЙ ДОШКІЛЬНИЙ НАВЧАЛЬНИЙ ЗАКЛАД (ЯСЛА-САДОК) КОМБІНОВАНОГО ТИПУ №10 «МИХАЙЛИК» ХМЕЛЬНИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ (далі в тексті - дошкільний навчальний заклад), що знаходиться в комунальній власності виконавчого комітету Шепетівської міської ради Хмельницької області (далі в тексті - дошкільний навчальний заклад) створено на підставі рішення Шепетівської міської ради Хмельницької області «Про реорганізацію навчально-виховного об’єднання №1 «Загальноосвітня школа I-III ступенів ім. Валі Котика з дошкільним закладом» від 21 липня 2005 №9 виділенням із навчально-виховного об’єднання № 1 «Загальноосвітня школа I-III ступенів ім. Валі Котика з дошкільним закладом».

Повна назва закладу: ШЕПЕТІВСЬКИЙ ДОШКІЛЬНИЙ НАВЧАЛЬНИЙ ЗАКЛАД (ЯСЛА-САДОК) КОМБІНОВАНОГО ТИПУ №10 «МИХАЙЛИК» ХМЕЛЬНИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ.

Скорочена назва закладу: ШЕПЕТІВСЬКИЙ ДНЗ №10 «МИХАЙЛИК».

1.2.Юридична адреса дошкільного закладу:

30400 Хмельницька обл.,
м. Шепетівка
вул. В.Котика,39.
тел.5-82-47

1.3. Засновником дошкільного навчального закладу є ШЕПЕТІВСЬКА МІСЬКА РАДА ХМЕЛЬНИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ (ЄДРПОУ: 34175421; юридична адреса: вулиця Островського, будинок 4, місто Шепетівка, Хмельницька область; індекс: 30400).

Засновник здійснює фінансування дошкільного навчального закладу, його матеріально-технічне забезпечення, надає необхідні будівлі з обладнанням і матеріалами, організовує будівництво і ремонт приміщень, їх господарське обслуговування, харчування та медичне обслуговування дітей.

1.4. Дошкільний навчальний заклад в своїй діяльності керується Конституцією України, Законами України "Про освіту", "Про дошкільну освіту". Положенням про дошкільний навчальний заклад України (далі Положенням), затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 12 березня 2003 р.№305, іншими нормативно-правовими актами, власним Статутом.

1.5. Дошкільний навчальний заклад є юридичною особою, має печатку і штамп установленого зразка, бланки з власними реквізитами, реєстраційний рахунок в органах Державного казначейства, рахунки в банках. Шепетівський дошкільний навчальний заклад являється правонаступником у зв’язку із зміною юридичної назви дошкільного навчального закладу№10 «Михайлик» Шепетівської міскої ради хмельницької області ( пункти 1.5., 2.2., Наказу Міністерства юстиції України від 05.03.2012р., №368/5).

1.6. Дошкільний навчальний заклад являється неприбутковою організацією відповідно підпункту 133.6 пункту 133.4 статті 133 Податкового кодексу (код 0031-бюджетна установа).

1.7. Головною метою дошкільного навчального закладу є забезпечення реалізації права громадян на здобуття дошкільної освіти, створення сприятливих умов для особистісного становлення і творчої самореалізації кожної дитини для її фізичного, розумового і духовного розвитку, формування її життєвої компетентності.

1.8. Діяльність дошкільного навчального закладу направлена на реалізацію основних завдань дошкільної освіти: збереження та зміцнення фізичного і психічного здоров'я дітей; формування всебічно розвиненої особистості, розвиток творчих здібностей та нахилів, забезпечення соціальної адаптації та готовності продовжувати освіту.

1.9. Дошкільний навчальний заклад самостійно приймає рішення і здійснює діяльність в межах компетенції, передбаченої чинним законодавством, Положенням про дошкільний навчальний заклад та цим Статутом.

1.10. Дошкільний навчальний заклад несе відповідальність перед особою, суспільством і державою за:

- реалізацію головних завдань дошкільної освіти, визначених Законом України "Про дошкільну освіту "( зі змінами);

- забезпечення рівня дошкільної освіти згідно з державними вимогами до її змісту, рівня і обсягу;

- дотримання фінансової дисципліни та збереження матеріально-технічної бази.

1.11. Взаємовідносини між дошкільним навчальним закладом з юридичними і фізичними особами визначаються угодами, що укладені між ними

2. КОМПЛЕКТУВАННЯ ДОШКІЛЬНОГО НАВЧАЛЬНОГО ЗАКЛАДУ

2.1. Дошкільний навчальний заклад розрахований на 232 дітей.

2.2. Групи комплектуються за віковими ознаками.

2.3 У дошкільному навчальному закладі функціонують групи загального розвитку, з них: 1 старша група та 1 середня - ортопедичні.

2.4. Дошкільний навчальний заклад має групи з денним режимом перебуванням дітей (з 8.00 до 17.00) і черговими групами у ранкові та вечірні години (згідно з рішенням засновника на навчальний рік) .

2.5. Наповнюваність груп визначається нормативними та санітарно – гігієнічними нормами. Наповнюваність груп дітьми становить:

 • для дітей віком до 2 до 3 р. – 15осіб;

 • для дітей віком до 3 до 6 р. (7 р.). – до 20 осіб; а в оздоровчий період – до 15 осіб.

Формування нових груп за віком і переведення дітей з однієї вікової групи в іншу проводиться в кінці навчального року (травень-червень), а прийом дітей – в міру звільнення місць. Прийом дітей ясельного та молодшого віку в період адаптації проводиться поступово протягом місяця.

2.6. Прийняття дітей до дошкільного навчального закладу здійснює його керівник упродовж календарного року. Зарахування до дошкільного навчального закладу здійснюється на підставі заяви батьків або осіб, які їх замінюють. Вони також мають пред’явити:

 • медичну довідку про стан здоров’я дитини з висновком лікаря, що дитина може відвідувати дошкільний навчальний заклад;

 • медичну довідку про епідеміологічне оточення;

 • копію свідоцтва про народження дитини;

 • документи для встановлення батьківської плати.

2.7. За дитиною зберігається місце у дошкільному навчального закладі у разі її хвороби, санаторного лікування, карантину, на час відпустки батьків або осіб, які їх замінюють, а також у літній оздоровчий період (75 днів).

2.8. Відрахування дітей із дошкільного навчального закладу може здійснюватися:

 • за бажанням батьків або осіб, які їх замінюють;

 • на підставі медичного висновку про стан здоров’я дитини, який унеможливлює її подальше перебування у дошкільному навчальному закладі цього типу;

 • у разі несплати без поважних причин батьками (або особами, які їх замінюють) плати за харчування дитини протягом двох місяців.

2.9. Термін письмового повідомлення батьків або осіб, які їх замінюють, про відрахування дитини не менше 10 календарних днів.

2.10. Дошкільний навчальний заклад здійснює соціально – педагогічний патронат сім’ї з метою забезпечення умов для здобуття дошкільної освіти дітьми дошкільного віку, які потребують корекції фізичного та (або) розумового розвитку, але не відвідують дошкільних навчальних закладів, та надання консультаційної допомоги сім’ї.

2.11.У дошкільному навчальному закладі можуть створюватися інклюзивні групи для забезпечення умов дітям з особливими освітніми потребами, у тому числі дітям з інвалідністю, для розвитку та навчання спільно зі своїми однолітками.

2.12. Прийом дітей до інклюзивних груп здійснюється керівником дошкільного навчального закладу впродовж календарного року за наявності місць на підставі:

- заяви батьків або осіб, які їх замінюють;

- медичної довідки про стан здоровя дитини з висновком лікаря, що дитина може відвідувати дошкільний навчальний заклад;

- довідки дільничого лікаря про епідеміологічне оточення;

- свідоцтва про народження дитини;

Для дітей з особливими освітніми потребами, у тому числі з інвалідністю, додатково подається:

 • висновок психолого-медико-педагогічної консультації;

 • копія медичного висновку про дитину-інваліда віком до 18 років (наданою лікарсько-консультативною комісією) або копія посвідчення особи, яка одержує державну соціальну допомогу, відповідно до Закону України «Про державну соціальну допомогу інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам»;

 • копії індивідуальної програми реабілітації дитини-інваліда;

 • направлення місцевого органу управління освіти.

 

3.РЕЖИМ РОБОТИ ДОШКІЛЬНОГО НАВЧАЛЬНОГО ЗАКЛАДУ

 

3.1Дошкільний навчальний заклад працює за п’ятиденним робочим тижнем протягом 9 годин. Вихідні дні субота, неділя та святкові.

3.2. Графік роботи груп дошкільного закладу

 

 • 7 дошкільних груп та перший клас – 8.00 -17.00

«9-ти годинний режим роботи»;

 • чергових груп:

II молодша група – 7.00 – 19.00

«12-ти годинний режим роботи»

I молодша група – 6.30 -17.00

«10,5 годинний робочий день».

 

3.3. Щоденний графік роботи групи дошкільного навчального закладу може змінюватися згідно мережі, затвердженої рішенням засновника на навчальний рік в зв’язку з наявністю чергових груп.

 

 

4. ОРГАНІЗАЦІЯ ОСВІТНЬОГО ПРОЦЕСУ У
ДОШКІЛЬНОМУ НАВЧАЛЬНОМУ ЗАКЛАДІ

 

 1. Навчальний рік у дошкільному навчальному закладі починається 1 вересня і закінчується 31 травня наступного року, при наявності канікулярного періоду: осіннього – 5 календарних днів, зимового – 10 календарних днів, весняного – 10 календарних днів. У період канікул з дітьми проводиться фізкультурно-оздоровча та художньо-естетична робота.

З 1 червня до 31 серпня (оздоровчий період) у дошкільному закладі,
проводиться оздоровлення дітей.

 1. Дошкільний навчальний заклад здійснює свою діяльність відповідно до плану роботи, який складається на навчальний рік та період оздоровлення.
 2. План роботи дошкільного навчального закладу схвалюється педагогічною радою закладу, затверджується керівником дошкільного навчального закладу і погоджується з міським управління освіти. План роботи закладу на оздоровчий період погоджується з територіальною санітарно-епідеміологічною службою.
 3. Освітній процес у дошкільному навчальному закладі визначається Державним стандартом дошкільної освіти (Базовим компонентом) та реалізується за програмами, навчально-методичними посібниками, затвердженими Міністерством освіти і науки України та схваленими педагогічною радою закладу.

4.5.У дошкільному навчальному закладі визначене україномовне навчання і виховання дітей, згідно навантаження дитини, визначеного МОН разом з МОЗ.

 1. Дошкільний навчальний заклад може надавати додаткові освітні послуги, які визначені Державним стандартом дошкільної освіти (Базовим компонентом), лише на основі угоди з батьками або особами, які їх заміняють, та дошкільним начальним закладом, у межах гранично допустимого навантаження дитини, визначеного МОН разом з МОЗ. Відмова батьків або осіб, які їх заміняють, від запропонованих додаткових освітніх послуг не може бути підставою для відрахуваннядитини з дошкільного навчального закладу.

4.7.Основними завданнями освітнього процесу у дошкільному
навчальному закладі є:

- забезпечення всебічного розвитку дітей дошкільного віку відповіднодо їх нахилів, здібностей, індивідуальних психічних та фізичних
особливостей;

- забезпечення ранньої соціальної адаптації дітей до умов дошкільногонавчального закладу та готовності до шкільного навчання;

- надання комплексної педагогічної, психологічної допомого дітям,які потребують корекції фізичного та (або) розумового розвитку тривалоголікування та реабілітації;

- надання медичної і консультаційної допомоги сім’ям, залученнябатьків до процесу виховання, навчання та реабілітації дитини;

- взаємодія з громадськими організаціями з метою сприяння всебічномурозвитку дітей, які потребують корекції фізичного та (або) розумовогорозвитку;

- провадження експериментальної та інноваційної діяльності.

4.8. Дошкільний навчальний заклад проводить діяльність за такими
основними напрямами:

- організація роботи груп з метою виконання вимог Базовогокомпонента дошкільної освіти;''

- надання педагогам та батькам кваліфікованої допомоги з питаньрозвитку, виховання, навчання реабілітації та соціальної адаптації дітей, якіпотребують корекції фізичного та (або) розумового розвитку;

- соціальна адаптація дітей до умов дошкільного закладу;

- організація роботи з підготовки дітей до шкільного навчання;

- проведення різних форм освітнього процесу (заняття вгуртках, секціях, студіях тощо) для своєчасного виявлення, підтримки та
розвитку природних нахилів і здібностей дітей;

- психолого-педагогічне обстеження дітей та вивчення їх оточення,розроблення індивідуального плану корекції розвитку дитини на основі індивідуальної реабілітаційної програми, здійснення системних психолого-педагогічних заходів з метою усунення відхилень у психофізичному розвиткута сприяння всебічному розвитку дитини;

- здійснення заходів, спрямованих на компенсацію втрачених функцій,формування психологічних новоутворень у дитини, яка потребує корекції фізичного та розумового розвитку, сприяння всебічному розвитку дитини всім’ї, формування стосунків з членами родини та громади тощо;

- фізкультурно-оздоровчим, як пріоритетним напрямком роботи закладу.

4.9. 3 метою своєчасного виявлення, підтримки та розвитку природних нахилів і здібностей дітей дошкільний заклад може організовувати освітній процес за одним чи кількома пріоритетними напрямами (художньо-естетичний , фізкультурно-оздоровчий, музичний).

4.10. Освітній процес у групах корекційного та реабілітаційного спрямування
здійснюється за програмами і методиками, розробленими в установленому порядку. У таких групах проводиться корекційно -відновлювальна робота затакими напрямами :

 • предметно - практична діяльність;
 • лікувальна фізкультура;
 • соціально - побутова та комунікативна діяльність;
 • просторова орієнтація;
 • розвиток слухового та зорового сприймання;

5. ОРГАНІЗАЦІЯ ХАРЧУВАННЯ В ДОШКІЛЬНОМУ

НАВЧАЛЬНОМУ ЗАКЛАДІ

 

5.1. Харчування дітей у дошкільному навчальному закладі організовується відповідно до Інструкції з організації харчування у дошкільних навчальних закладах, затвердженої наказом Міністерства освіти і науки України та Міністерства охорони здоров’я України від 17 квітня 2006 р. № 298/227 та змінами.

5.2.У дошкільному навчальному закладі встановлено триразовий режим харчування.

5.3. Контроль за організацією та якістю харчування, вітамінізацією страв,закладкою продуктів харчування, кулінарною обробкою, виходом страв, смаковими якостями їжі, санітарним станом харчоблоку, правильністю зберігання, дотриманням термінів реалізації продуктів покладається на медичних працівників та керівника дошкільного навчального закладу.


6. МЕДИЧНЕ ОБСЛУГОВУВАННЯ ДІТЕЙ У

ДОШКІЛЬНОМУ НАВЧАЛЬНОМУ ЗАКЛАДІ.

 

6.1. Медичне обслуговування дітей дошкільного навчального закладу здійснюється Шепетівською районною лікарнею на безоплатній основі. Медична сестра входить до штату дошкільного навчального закладу.

6.2. Медичний персонал здійснює лікувально-профілактичні заходи, в томучислі проведення обов'язкових медичних оглядів, контроль за станом здоров'я, фізичним розвитком дитини, організацією фізичного виховання,загартуванням, дотриманням санітарно-гігієнічних норм та правил, режимом та якістю харчування.

6.3. Дошкільний навчальний заклад надає приміщення і забезпечує належні умови для роботи медичного персоналу та проведення лікувально-профілактичних заходів.

7. УЧАСНИКИ ОСВІТНЬОГО ПРОЦЕСУ

 

7.1Учасниками освітнього процесу у дошкільному закладі є:

 • діти дошкільного віку;
 • керівник;
 • заступники керівника;
 • педагогічні працівники;
 • медичні працівники;
 • помічники вихователів та няні;

- батьки або особи, які їх замінюють;

- фізичні особи, які надають освітні послуги у сфері дошкільної освіти.

7.2. До учасників освітнього процесу можуть застосовуватись різні форми морального та матеріального заохочення, передбачені чинним
законодавством.

7.3. Права дитини у сфері дошкільної освіти:

 • безпечні та нешкідливі для здоров'я умови утримання, розвитку, виховання і навчання;
 • захист від будь-якої інформації, пропаганди та агітації, що завдає шкоди її
  здоров'ю, моральному та духовному розвитку;
 • захист від будь-яких форм експлуатації та дій, які шкодять здоров'ю
  дитини, а також фізичного та психічного насильства, приниження її гідності;
 • здоровий спосіб життя.
 • 7.4.Права батьків або осіб, які їх замінюють:
 • обирати і бути обраними до органів громадського самоврядування закладу;
 • звертатися до відповідних органів управління освітою з питань розвитку,
  виховання і навчання своїх дітей;
 • брати участь в покращенні організації освітнього процесу та
  зміцненні матеріально-технічної бази закладу;
 • відмовлятися від запропонованих додаткових освітніх послуг;
 • захищати законні інтереси своїх дітей у відповідних державних органах і
  суді;
 • інші права, що не суперечать законодавству України.

7.5 Батьки або особи, які їх замінюють, зобов'язані:

 • своєчасно вносити плату за харчування дитини в дошкільному навчальному закладі у встановленому порядку;
 • своєчасно повідомляти дошкільний навчальний заклад про можливість відсутності або хвороби дитини;
 • слідкувати за станом здоров'я дитини;
 • виконувати цей Статут, Правила внутрішнього розпорядку закладу, Угоду між батьками та адміністрацією;
 • інші права, що не суперечать законодавству України.

7.6. Педагогічну діяльність у дошкільному навчальному закладі може здійснювати особа, яка має відповідну вищу педагогічну освіту, професійно-практичну підготовку, а також фізичний і психічний стан якої дає змогу виконувати професійні обов’язки.

7.7. Трудові відносини регулюються законодавством України про Працю,
Законами України "Про освіту", "Про дошкільну освіту"(зі змінами), іншими нормативно-правовими актами, прийнятими відповідно до них, Правилами внутрішнього трудового розпорядку.

7.8 Педагогічні працівники мають право:

 • на вільний вибір педагогічно доцільних форм, методів і засобів роботи з
  дітьми;
 • брати участь у роботі органів самоврядування закладу;
 • на підвищення кваліфікації, участь у методичних об'єднаннях, нарадах
  тощо;
 • проводити в установленому порядку науково-дослідну, експериментальну,
  пошукову роботу;
 • вносити пропозиції щодо поліпшення роботи закладу;
 • на соціальне та матеріальне забезпечення відповідно до законодавства;
  об'єднуватися у професійні спілки та бути членами інших об'єднань -
  громадян, діяльність яких не заборонена законодавством;
 • на захист професійної честі та власної гідності;
 • інші права, що не суперечать законодавству України.Педагогічні працівники зобов'язані:
 • виконувати Статут, правила внутрішнього розпорядку, умови контракту чи
  трудового договору;
 • дотримуватися педагогічної етики, норм загальнолюдської моралі,
  поважати гідність дитини та її батьків;
 • забезпечувати емоційний комфорт, захист дитини від будь-яких форм
  експлуатації та дій, які шкодять її здоров'ю, а також від фізичного та
  психологічного насильства;
 • брати участь у роботі педагогічної ради та інших заходах, пов'язаних з

Форма входу

Офіційна адреса

м. Шепетівка,
Хмельницька область, 30400, вул.В. Котика,39,
тел./ф.:(03840)5-82-47,

e-mail:dnz10sh@i.ua


Пошук

Block title

Календар
«  Жовтень 2020  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031

Архів записів

Друзі сайту

Погода
Погода в Україні

Дошкільний навчальний заклад №10 "Михайлик"© 2020